UEFA AVRO 2020-nin oyun qrafiki

03-01-2021

Getty Images


UEFA AVRO 2020-nin yeni qrafiki təsdiqlənib. 12 ev sahibi şəhərin hamısı ilkin planda nəzərdə tutulan oyunlara ev sahibliyi edəcəkdir.

Oyunların tam siyahısını yüklə

Dəyişdirilmiş tarixlər UEFA İcraiyyə Komitəsi tərəfindən 17 iyunda təsdiq edilib və turnir 2021-ci ilin 11 iyun-11 iyul tarixləri arasında keçiriləcəkdir. UEFA AVRO 2020 mart ayında COVİD-19 pandemiyası səbəbilə təxirə salınıb. .

Püşkatma

A qrupu (Roma/Bakı)
: Türkiyə, İtaliya (ev sahibi), Uels, İsveçrə
B qrupu (Kopenhagen/Sankt Peterburq): Danimarka (ev sahibi), Finlandiya, Belçika, Rusiya (ev sahibi)
C qrupu (Amsterdam/Buxarest): Hollandiya (ev sahibi), Ukrayna, Avstriya, Şimali Makedoniya
D qrupu (London/Qlazqo): İngiltərə (ev sahibi), Xorvatiya, Şotlandiya (ev sahibi), Çex Respublikası
E qrupu (Bilbao/Dublin): İspaniya (ev sahibi), İsveç, Polşa, Slovakiya
F qrupu (Münhen/Budapeşt): Macarıstan (ev sahibi), Portuqaliya (son turnirin qalibi), Fransa, Almaniya (ev sahibi)

Qrup mərhələsi (saatlar Bakı vaxtı ilə göstərilib)

Cümə günü, 11 iyun 
A qrupu : Türkiyə - İtaliya (23:00, Roma)


Şənbə, 12 iyun
A qrupu: Uels - İsveçrə (17:00, Bakı)
B qrupu: Danimarka - Finlandiya (20:00, Kopenhagen)
B qrupu: Belçika - Rusiya (23:00, Sankt Peterburq

Bazar günü, 13 iyun
D qrupu: İngiltərə - Xorvatiya (17:00, London)
C qrupu: Avstriya - Şimali Makedoniya (20:00, Buxarest)
C qrupu: Hollandiya - Ukrayna (23:00, Amsterdam)

Bazar ertəsi, 14 iyun
D qrupu: Şotlandiya - Çex Respublikası (17:00, Qlazqo)
E qrupu: Polşa - Slovakiya (20:00, Dublin)
E qrupu: İspaniya - İsveç (23:00, Bilbao)


Çərşənbə axşamı, 15 iyun
F qrupu: Macarıstan - Portuqaliya (20:00, Budapeşt)
F qrupu: Fransa - Almaniya (23:00, Münhen)

Çərşənbə, 16 iyun
B qrupu: Finlandiya - Rusiya (17:00, Sankt Peterburq)
A qrupu: Türkiyə - Uels (20:00, Bakı)
A qrupu: İtaliya - İsveçrə (23:00, Roma)

Cümə axşamı, 17 iyun
C qrupu: Ukrayna - Şimali Makedoniya (17:00, Buxarest)
B qrupu: Danimarka - Belçika (20:00, Kopenhagen)
C qrupu: Hollandiya - Avstriya (23:00, Amsterdam)

Cümə, 18 iyun
E qrupu: İsveç - Slovakiya (17:00, Dublin)
D qrupu: Xorvatiya - Çex Respublikası (20:00, Qlazqo)
D qrupu: İngiltərə - Şotlandiya (23:00, London)


Şənbə, 19 iyun
F qrupu: Macarıstan - Fransa (17:00, Budapeşt)
F qrupu: Portuqaliya - Almaniya (20:00, Münhen)
E qrupu: İspaniya - Polşa (23:00, Bilbao)

Bazar günü, 20 iyun
A qrupu: İtaliya - Uels (20:00, Roma)
A qrupu: İsveçrə - Türkiyə (20:00, Bakı)

Bazar ertəsi, 21 iyun
C qrupu: Şimali Makedoniya - Hollandiya (20:00, Amsterdam)
C qrupu: Ukrayna - Avstriya (20:00, Buxarest)
B qrupu: Rusiya - Danimarka (23:00, Kopenhagen)
B qrupu: Finlandiya - Belçika (23:00, Sankt Peterburq)

Çərşənbə axşamı, 22 iyun
D qrupu: Çex Respublikası - İngiltərə (23:00, London)
D qrupu: Xorvatiya - Şotlandiya (23:00, Qlazqo)


Çərşənbə, 23 iyun
E qrupu: Slovakiya - İspaniya (20:00, Bilbao)
E qrupu: İsveç - Polşa (20:00, Dublin)
F qrupu: Almaniya - Macarıstan (23:00, Münhen)
F qrupu: Portuqaliya - Fransa (23:00, Budapeşt)

Hər qrupda ilk iki yeri tutan komanda və üçüncü yeri tutanlar arasında dörd ən yüksək göstəricisi olan komanda növbəti mərhələyə keçir.

İstirahət günləri: 24 və 25 iyun

Final mərhələləri

1/8 final mərhələsi

Şənbə, 26 iyun

1: A qrupunun 2-cisi - B qrupunun 2-cisi (20:00, Amsterdam)
2: A qrupunun 1-cisi - C qrupunun 2-cisi (23:00, London)

Bazar günü, iyun 27
3: C qrupunun 1-cisi - D/E/F qrupunun 3-cüsü (20:00, Budapeşt)
4: B qrupunun 1-cisi - A/D/E/F qrupunun 3-cüsü (23:00, Bilbao)

Bazar ertəsi, 28 iyun
5: D qrupunun 2-cisi - E qrupunun 2-cisi (20:00, Kopenhagen)
6: F qrupunun 1-cisi - A/B/C qrupunun 3-cüsü (23:00, Buxarest)

Çərşənbə axşamı, 29 iyun
7: D qrupunun 1-cisi - F qrupunun 2-cisi (20:00, Dublin)
8: E qrupunun 1-cisi - A/B/C/D qrupunun 3-cüsü (23:00, Qlazqo)

İstirahət günləri: 30 iyun və 1 iyul

1/4 final mərhələsi

Cümə günü, 2 iyul
1-ci 1/4 final: 6-cı cütün qalibi - 5-ci cütün qalibi (20:00, Sankt Peterburq)
2-ci 1/4 final: 4-cü cütün qalibi - 2-ci cütün qalibi (23:00, Münhen)

Şənbə, 3 iyul
3-cü 1/4 final: 3-cü cütün qalibi - 1-ci cütün qalibi (20:00, Bakı)
4-cü 1/4 final: 8-ci cütün qalibi - 7-ci cütün qalibi (23:00, Roma)

İstirahət günləri: 4 və 5 iyul

Yarımfinal mərhələsi

Çərşənbə axşamı, 6 iyul

1-ci yarımfinal: 2-ci 1/4 finalın qalibi - 1-ci 1/4 finalın qalibi (23:00, London)

Çərşənbə, 7 iyul
2-ci yarımfinal: 4-cü 1/4 finalın qalibi - 3-cü 1/4 finalın qalibi (23:00, London)

İstirahət günləri: 8, 9, 10 iyul

Final

Bazar günü, 11 iyul

1-ci yarımfinalın qalibi - 2-ci yarımfinalın qalibi (23:00, London)

Növbəti xəbərlər

Ən son videolar